Dnes

  • Čtvrtek 27. ledna 2022
  • Svátek má Ingrid

Bílina dostala naději. Neúnosnou dopravní situaci ve městě může vyřešit tunel

04. 09. 2021

zdroj fota: ilustrační snímek (pixabay.com)

Bílina – Průjezd městem je pro mnohé noční můrou. Bílina leží na hlavním silničním tahu z Ústí nad Labem na Most a intenzita dopravy tomu odpovídá. Nespokojení jsou místní občané, stejně jako řidiči, kteří ve špičce stojí dlouhé minuty v koloně, která se utvoří při průjezdu městem. Starostka města Zuzana Schwarz Bařtipánová (ANO) oznámila možnost vyřešit situaci tunelem.

Silnice I/13 je vyhlášená jako špunt ve vaně. Když se přiblíží dopravně frekventované časy, tak provoz neúnosně zhoustne. Své o tom ví místní občané. Například Lukáš Procházka, který bydlel podél hlavní silnice naproti nádraží, se raději odstěhoval. „Byl to každodenní hluk, prach a nemožnost přejít silnici. S rodinou nám to dalo práci, ale raději jsme se přestěhovali do jiné části města,“ řekl místní občan.

Teď je reálná šance, že se může dopravní horor změnit a lidem nebudou pod okny jezdit kamiony.

„V tomto týdnu jsme byli od Ředitelství silnic a dálnic informováni, že byla předána finální verze technicko – ekonomické studie včetně tahové studie, kde díky tahové studii Most – Teplice a celkovému vyhodnocení je tunelová varianta ekonomicky efektivní,“ napsala na svůj Facebook starostka Bíliny Zuzana Schwarz Bařtipánová.

Zdroj: Facebook Zuzany Bařtipánové 

Podle ní by tunelová varianta vyšla v kladných hodnotách. Navíc se nabízí možnost, že by na budování průtahu pod zemí přispěla Evropská unie. Na Ministerstvo dopravy by se měla dostat v polovině září.

„Pevně věřím, že bude projednáno a také odsouhlaseno řešení ve 4 pruhové variantě, kterou podporují nejen složky IZS, ale i město a ŘSD,“ napsala na Facebook starostka.

Pokud bude návrh kvitován, může se začít s projektováním a žádostmi o evropské peníze. „Více informací zveřejníme po jednání Centrální komisi Ministerstva dopravy v druhé polovině září,“ dodala starostka Bíliny.

Autor: Jiří Šlaj