Dnes

  • Sobota 27. února 2021
  • Svátek má Alexandr

Biden nebo Trump? Víme, komu fandili poslanci za Ústecký kraj!

09. 11. 2020

Ústecký kraj – Boj o post jednoho z politicky nejmocnějších mužů planety byl ostře sledován i mezi poslanci, kteří se do Parlamentu České republiky dostali za Ústecký kraj. Redakce Naseustecko.cz rozeslala zákonodárcům tři stejné otázky. Dnes se dozvíte, komu fandili poslanci ANO a ODS, kteří reagovali na naše dotazy.

První v řadě nám zodpověděl dotazy místostarosta Litoměřic Karel Krejza.

Kdo je Vaším favoritem v přímé prezidentské volbě?

Velkým problémem Euro-atlantické civilizace je politická „korektnost“ proto je mi o něco sympatičtější Donald Trump. Výsledky má objektivně dobré, ale umělecký dojem dost špatný. A ten je u voličů hodně důležitý. Sice není hotovo, ale Joe Biden směřoval od soboty k vítězství. Bohužel k těsnému.

Proč zrovna on a ne jeho protikandidát?

Celé čtyři roky čelil Trump neuvěřitelnému odporu téměř všech médií, sociálních sítí, celebrit žijících z peněz prostých lidí volících Trumpa a demokratické washingtonské administrativy. Po této šílené masáži voličů za pomoci podivných průzkumů je jeho podpora až neuvěřitelně vysoká. Chudák Greta by takový nápor nedala ani půl dne a její drzé posílání stále ještě prezidenta USA do kina, toho času zavřeného, je fakt chucpe. Mrzí mě, že Trump situaci nezvládá s důstojností, kterou bych od prezidenta USA očekával. Na druhou stranu je to po všem shora napsaném pochopitelné.

Co říkáte na rozdělení americké společnosti, podobně to bývá i v Čechách?

Letošní americké volby mě pomohly utříbit si názor na korespondenční hlasování. Když vidím, kolik nejistoty a možností na zpochybňování výsledků tento způsob volby vyvolává, jsem proti jeho zavedení do našeho volebního řádu. Stejně tak v současnosti u elektronického hlasování. Jsem zvědav, zda nový prezident změní postoj USA k Íránskému jadernému programu, čínským obchodním zvýhodněním, nelegální migraci a Blízkému Východu a také k Evropě a NATO. Věřím, že nás veletoče nečekají.

ČTĚTE TAKÉ
Vyznamenání jako výraz vděku hasičů. Dvě medaile putují do sbírky poslance Růžičky

 

Své voličské odpovědi nám poslal i poslanec ANO Pavel Růžička. Tomu zřejmě volba radost neudělala. Podle předních amerických zpravodajských kanálů je vítězem Joe Biden, současný americký prezident Trump se pokusí zvrátit výsledek voleb podáním žalob.

Poslanec Pavel Růžička je rodákem z Postoloprt. Mezi jeho odborná témata patří bezpečnost a obrana.

Kdo je Vaším favoritem v přímé prezidentské volbě?

Donald Trump.

Proč zrovna on a ne jeho protikandidát?

Fandím republikánům.

Co říkáte na rozdělení americké společnosti, podobně to bývá i v Čechách?

Ano, společnost v Čechách je rozdělena obdobně jako v USA. Dovolím si tvrdit, že společnost je rozdělená na celém světě.

 

Jeho spolustraník z Teplic Jaroslav Bžoch si nechal vrátka otevřená a místo osobností volil politický pragmatismus. Jeho hlavním tématem je dobrá spolupráce. Bývalý člen ODS se zaměřuje na zahraniční politiky a vztahy s Evropskou unií.

Kdo je Vaším favoritem v přímé prezidentské volbě?

Osobně nemám žádného favorita, protože volba prezidenta USA je plně v rukou Američanů. Ať vyhraje Biden nebo Trump, tak my jako ČR, nebo celá EU se budeme muset naučit s tou danou administrativou pracovat a rozvíjet dál naše vztahy. V rámci ČR se nám to daří velmi dobře. Pokud se jedná o celou EU, tak tam musíme ještě pořádně zapracovat.

Co říkáte na rozdělení americké společnosti, podobně to bývá i v Čechách?

Společnost se dnes dělí téměř všude a v USA je to umocněno kampaní, která byla velmi konfrontační. Nový prezident by se měl snažit toto rozdělení urovnat a ne dále prohlubovat. Bohužel ze společnosti mizí diskuze a komunikace tváří v tvář a přesouvá se hlavně na sociální sítě, čímž se velmi vyhrocuje a ani jeden z táborů se nesnaží pochopit ten druhý a nějak s tím pracovat.

Autor: JŠla