Dnes

  • Neděle 16. května 2021
  • Svátek má Přemysl

Benda pokutu nedostane, hygiena ukončila stíhání. Na tahu je magistrát Teplic

09. 03. 2021

redakce

Krajská hygiena v ústeckém kraji ukončila řešení případu oslavy podnikatele Petra Bendy. I přes zákaz shromažďování a jiná opatření vydaná státem, se konala narozeninová oslava v teplickém hotelu Prince de Ligne. Pokutu dostali tři lidé, Benda ale není jedním z nich.

Podle ředitelky KHS, Lenky Šimůnkové, neměli dostatek důkazů na sankcionování hotelu, jakožto právnické osoby, ani zbytku účastníků. Pokuty ze strany hygieny dostali tedy jen tři lidé, a to: šéf Národní sportovní agentury Milan Hnilička, člen rady ČT Jiří Šlégr a Vlastimil Dvořák mladší, člen rodiny podnikatele Bendy. Pokutováni byli deseti tisíci korun, což podle Šimůnkové uhradili. Sankce byla udělena za nenošení roušek ve vnitřním prostoru, nikoliv za shromažďování. Stíháno je celkem 17 dalších účastníků, kterým hrozí pokuta až 20 tisíc korun. 

Nyní se porušením zákona zabývá teplický magistrát. Bude tedy záležet na něm, zda dalších 17 stíhaných účastníků dostane dvaceti tisícovou pokutu. Svůj trest „si odpykal“ krajský policejní ředitel Vladislav Husák, který se dva dny po návštěvě hotelu Prince de Ligne ocitl ve vážném zdravotním a musel být hospitalizován. Ministr vnitra Hamáček jej z funkce odvolal. 

Bendovo podnikání

Petr Benda je persona ústeckého kraje, kterou netřeba nijak představovat. Politik, podnikatel a blízká osoba Jiřího Paroubka. Díky jeho milionovému daru mateřské ČSSD se dostal až na čtvrté místo kandidátky do krajských voleb, v nichž strana nicméně neuspěla. Bendova minulost není bezchybná ani z podnikatelského hlediska. Deník Mladá fronta dnes přinesla v roce 2011 informaci, že Bendova firma pronajímá panelák v Teplicích, resp., že Benda se účastní obchodu s chudobou. Panelový dům sloužil jako ubytovna pro sociálně slabé a Romy. Nájemné za byt 1+1 se zde činilo přes 8 tisíc korun, což byla na tehdejší dobu velmi vysoká částka.

ČTĚTE TAKÉ
Tvrdá pokuta pro Hniličku a Šlégra. Bendově Hotelu hrozí až 500 tisíc!

autor: Klika

 

 

Autor: redakce