Dnes

  • Čtvrtek 9. prosince 2021
  • Svátek má Vratislav

Bazén zahřál u srdce. Starosta Loun by přál Česku vládu bez extrémistů a populistů

17. 09. 2021

zdroj fota: FB Pavla Jandy

Louny – Stavba plaveckého bazénu zaujala v prestižní anketě Stavba roku. Za pozitivní reklamu byl rád starosta Loun Pavel Janda, který se vyjádřil i k průběhu předvolební kampaně před blížícími se parlamentními volbami. Jeho tip volebních výsledků je těsné vítězství jednoho z kandidujících uskupení.

Jak vnímáte návrh na ocenění plaveckého bazénu v Lounech v anketě Stavba roku?

Jsem rád, že se našemu bazénu dostalo pochvaly také od odborné veřejnosti. Stavbu se podařilo postavit včas a za stanovenou cenu, plavci všech generací jsou dle jejich každodenních reakcí s bazénem také spokojeni, a tak je nominace do soutěže Stavba roku další příjemnou poctou, kterou město, architekti i zhotovitel v souvislosti s bazénem dostali.

Jak probíhá volební kampaň v Lounech, jak odhadujete výsledky voleb?

Volební kampaň probíhá v Lounech celkem obvyklým způsobem. Ve městě je několik volebních billboardů, nosičů s volebními plachtami a probíhá i kontaktní kampaň v historickém centru města. Myslím, že volby dopadnou těsným výsledkem.

Jaké výsledky byste si přál?

Jelikož jsem jedním z kandidátů koalice SPOLU, přál bych si její úspěch, domnívám se, že pro naši republiku by bylo dobré, aby po volbách bylo možné sestavit vládu bez populistů a extremistů.

Jak vnímáte situaci ohledně covidu, máme vyhráno? Počítáte opět se zhoršením a jak jste v Lounech připraveni?

Pravidelně sleduji vývoj výskytu covidu v Lounech i celém okrese. Asi všichni jsme čekali, že bude od covidu v tuto dobu již pokoj, ale spíše to vypadá, že epidemie spíše nabírá dech na další vlnu. Snad ji, pokud skutečně dorazí, zvládneme lépe, než ty předchozí.  V počtech mrtvých nebo v délce uzavření škol patříme mezi nejhorší v Evropě. Že vláda covid nezvládla není téma k diskuzi, to je bohužel fakt.

Sledujete dění ohledně Fondu spravedlivé transformace?

ČTĚTE TAKÉ
Z interních zdrojů: Nejde jen o Bartoše. Babišova kandidatura na Ústecku má i další důvody

Fond spravedlivé transformace a finance, které z něj míří mimo jiné do našeho kraje chápu jako obrovskou příležitost pro náš region. Předchozí vedení kraje v dané věci příliš práce neodvedlo, snad pomůže fakt, že se řada restů dohnala, když se Ústeckému kraji povedlo zařazení projektu transformačního centra mezi tzv. strategické projekty spravedlivé transformace. Byla by obrovská škoda nevyužít příležitost na restart Ústeckého kraje.

Autor: Jiří Šlaj