Dnes

  • Čtvrtek 9. prosince 2021
  • Svátek má Vratislav

Bazén v Lounech je Stavbou roku. „Obyvatelé města mohou být právem hrdí,“ prozradil starosta Pavel Janda

20. 10. 2021

zdroj fota: FB bazén Louny

Louny – Už samotná nominace plaveckého bazénu v Lounech mezi nejlepší projekty v rámci architektonické soutěže Stavba roku byla příjemným překvapením. Jenže nezůstalo pouze u toho. Po vyhlášení výsledků mohly ve městě v západním cípu Českého středohoří propuknout oslavy.

Jak se rodila myšlenka na stavbu nového plaveckého bazénu prozradil pro Naseustecko.cz starosta Loun Pavel Janda. „Bazén byl největší investiční akcí v novodobé historii města. Příprava stavby proběhla v minulém volebním období a v tomto bylo naším úkolem stavbu zrealizovat, což se povedlo včas a bez vícenákladů,“ ocenil Pavel Janda.

Hlavním úkolem bazénu je služba veřejnosti, vše ostatní je něco navíc. „Jsem rád, že vedle spokojených návštěvníků všech generací dokázal náš bazén oslovit také odbornou porotu této prestižní soutěže,“ řekl starosta Loun. Pavel Janda mohl být na své podřízené a stavaře podepsané pod Stavbu roku 2021 právem hrdý. „Děkuji týmům na radnici, architektům a firmě Metrostav. Z lidí na radnici patří speciální poděkování Blance Sunkovské a Jitce Bažantové,“ vyjmenoval starosta  podstatné aktéry.

Sám starosta vidí v ocenění důvod, jak být právem hrdý na své město, které se dostalo do celostátního povědomí. „Pro všechny občany Loun je to důvod být pyšný a hrdý na naše město. Takže logicky i já si ocenění vážím,“ řekl Janda. Bazén si zažil po svém otevření jen krátkou chvíli své slávy. „Je pravda, že bazén musel být kvůli covidu 28 dní po otevření uzavřen. I když aktuální vývoj epidemie opět nevypadá příliš dobře, věřím, že se to již nebude opakovat. Bazén v Chomutově je nyní uzavřen a několik měsíců bude uzavřen i bazén ve Slaném, titul Stavba roku tak může nalákat i plavce z okolních měst. Areál i personál bazénu jsou připraveni,“ hlásil starosta Janda.

Autor: Jiří Šlaj