Dnes

  • Čtvrtek 1. prosince 2022
  • Svátek má Iva

Auto narvané drogami. Řadová kontrola skončila vazbou, mladíkům hrozí deset let vězení

04. 08. 2021

zdroj fota: ilustrační snímek (pixabay.com)

ÚSTÍ NAD LABEM – Při snaze převést nelegální materiál k výrobě drog dvojice mladíků tvrdě narazila. Běžná kontrola policejní hlídky odhalila řadu přípravků a prekursorů v jejich autě. Vzhledem k závažnosti případu a množství nalezených prostředků putovala dvojice do vazby, kde bude čekat na svůj trest. 

Za vším stála pravděpodobně snaha rychle a bezbolestně přijít ke slušnému obnosu peněz. Ale riziko, které podstoupila dvojice mladíků se jim zle nevyplatila. “Při běžné kontrole narazili policisté na dva muže v autě plném drog a prekursorů k jejich výrobě. Během kontroly si hlídka ve vozidle povšimla léčiv a různých přípravků užívaných při výrobě drog,” uvádí tisková zpráva Policie ČR. Množství, které s sebou mladíci vezli by vystačilo na značný počet dávek, i proto neváhal soudce s návrhem pro vzetí obou mužů do vazby.  

“Ve vozidle bylo kromě prekursorů a předmětů určených k výrobě drog nalezeno skoro 80 gramů metamfetaminu, přes sedmnáct set gramů efedrinu a přes šest tisíc kusů léčiv. Zajištěné látky budou odeslány na odborné expertízy, oba muži byli obviněni z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy,” uvedla PČR v tiskové zprávě.  

V případě uznání viny hrozí dvojici mladíkům ve věku 25 let trest odnětí svobody až na deset let. 

 

 

 

Autor: Jiří Šlaj