Dnes

  • Sobota 10. prosince 2022
  • Svátek má Julie

Andrej Babiš si naběhl na vidle. „Že ze sebe dělá blbce, to nechápu,“ divil se po kolapsu systému obyvatel Ústí

17. 05. 2021

Zdroj fota: koláž autora (oficiální profil Andreje Babiše na Facebooku)

Ústí n. L. – Možná dobrý záměr, který se ale šeredně nepovedl. Premiér Andrej Babiš vyzval na sociálních sítích k tomu, aby se lidé ve skupině nad čtyřicet let začali co nejrychleji očkovat. Doslova, aby vzali systém útokem. Jenže systém, který byl spuštěn po půlnoci opět zkolaboval a stal se terčem časté kritiky. Podle našich informací se začal používat nejdříve v 1:30.

Očkování početné skupiny nad čtyřicet let se nevyhnulo problémům. Po spuštění registrace se místo možnosti dostat na pořadník Ministerstva zdravotnictví čekalo na zprovoznění systému. „Tohle je fakt výsměch, vůbec nechápu, proč ze sebe pan premiér dělá blbce,“ prozradil pro Naseustecko.cz Tadeáš Kopřiva, který se pokusil o první registraci. Jeho snaha byla oceněna, ale až hodinu a půl po oficiálním startu. „Že se to stane jednou, to ještě umím pochopit, ale tady to vypadá, jako bychom žili někde v Africe,“ kroutil nechápavě hlavou.

Ohlasy na sociálních sítích byly mnohdy nevybíravé a dali premiérovi co proto.

Redakce oslovila i další lidi, kteří měli se systémem podobnou neblahou zkušenost. „Konečně jsem se mohl po půlnoci přihlásit na očkováni. Otevřela se skupina pro věkovou skupinu nad 40 let. Mohl jsem s radostí sednout k počítači a pokusit se registrovat,“ uvedl občan, který si ale nepřál být jmenován, aby se nevystavil riziku pracovního postihu.

Mlčeti zlato

Stejně jako ostatní reagoval na oficiální výzvu, kterou pustil do éteru premiér Andrej Babiš. „Vyzval, nás, že máme vzít registraci útokem. Tak se také stalo, jenže k mému údivu systém během chvíle spadnul a nemohl jsem se přihlásit. Zkoušel jsem to po pár minutách znovu a znovu, bohužel stále stejný problém. Díky bohu kolem čtvrt na dvě ranního času jsem se tam dostal a přišla mi ta potřebná esemeska. Mám ji,“ zaradoval se.

Jenže ještě nebylo úplně vyhráno. „Teď už jen čekat na druhou zprávu, kde se již budu moci očkovat. Nechápu, když systém je od konce prosince v provozu, proč po pěti měsících stále vykazuje nestabilitu při zatížení. Chce to hodně trpělivosti, ale to už jsme si tak nějak museli vybudovat v době covidu a neskutečné vládní strategii,“ obořil se na způsob zvládání pandemie.

Proč nechtěl být uvedený oficiálně? „Jako řada lidí z regionu pracuji ve firmě, kterou vlastní a nevlastní pan Babiš. Člověk už ani neví, jak to teda je, ale nechci si dělat zbytečné problémy. Jako obchodník je asi schopný, ale jako premiér,“ nedokončil poslední větu.

Autor: Jiří Šlaj