Dnes

  • Čtvrtek 9. prosince 2021
  • Svátek má Vratislav

Alkohol z něho udělal střelce. Na muže s dětmi mířil vzduchovkou, hrozí mu až dva roky

29. 07. 2021

zdroj fota: ilustrační snímek (pixabay.com)

Chomutov – Incident v souvislosti s požitím alkoholu se stal na sídlišti Písečné v Chomutově. Opilý cizinec mířil na muže se dvěma malými dětmi vzduchovou pistolí. Otec od rodiny si dokázal na místě poradit sám a zbraň opilému muži vytrhnul z ruky. Hned poté zavolal policii. 

Policisté museli vyjet k případu, kdy muž ohrožoval kolemjdoucí vzduchovou pistolí v ruce. Po požití návykových látek mířil na muže s dvěma dětmi, ale ten byl natolik pohotový, že střelcovi jeho hračku odebral a ještě zavolal policejní hlídku. 

V neděli po půl desáté večer byli policisté hlídkové služby vysláni na sídliště Písečná v Chomutově, kde měl nějaký muž mířit na jiného muže a jeho dvě malé děti vzduchovkou. Otec dětí měl dotyčnému vzduchovku z ruky vytrhnout a zavolat na tísňovou linku policie. 

“Po příjezdu na místo incidentu policisté zadrželi podezřelého muže, který byl zřejmě pod vlivem alkoholu. Dechová zkouška ukázala hodnotu 2,34 promile. Podle informací policistů v době, kdy měl dotyčný na muže s dětmi mířit, nebyla vzduchovka nabitá,” uvedla tisková zpráva PČR. 

Cizinci, který žije v Chomutově, hrozí podezření z trestného činu výtržnictví. Pokud by narazil na přísného soudce, šel by si odpočinout až na dva roky za mříže. 

ČTĚTE TAKÉ
Když nevíte, co s penězi. Muž z Teplicka je roztrhal a nastrkal do větráku a namáčel v pivu
Autor: Jiří Šlaj