Dnes

  • Čtvrtek 9. prosince 2021
  • Svátek má Vratislav

Absurdní rozpad koalice. Za vše může podle Ušáka překlep v zápise

11. 10. 2020

Ústecko – Špatná komunikace či nešťastná shoda okolností? K důvodu proč není STAN v nově vzniklé koalici se vyjádřil i lídr hnutí Filip Ušák. Podle jeho mínění šlo o špatné pochopení schůzky zástupců STAN a Pirátů, které reklamoval Jan Schiller z ANO jako narušení důvěry a jal se hledat partnera jinde. Za vším má stát špatné uvedení v zápise Pirátů, kde došlo k záměně ODS za KSČM.

Ať to zní jakkoliv podivně, za zhroucením jednání mezi ANO, ODS a STAN může špatné uvedení v zápise o jednání. Alespoň to tvrdí lídr hnutí STAN Filip Ušák. Na svém profilu se k celé situaci vyjádřil následovně. „Tohle je ze všeho nejbizardnější a fakt to stojí za pozornost,“ napsal Ušák s odkazem na setkání s Piráty.

Osudný překlep

Cílem Starostů bylo především nedopustit utvoření vlády v kraji s podporou SPD a KSČM. Jenže to vyznělo jinak, vypadalo to, že si STAN hraje na dvojitého agenta z bondovek. Jan Schiller přešel do ofenzívy a začal jednat se Spojenci pro kraj. Nakonec si plácli a STAN putuje do opozice. Na jednání s Piráty došlo údajně k překlepu, k osudnému překlepu. „Chceme zabránit koalici ANO, KSČM a SPD. A chceme, aby ANO nemělo většinu v krajské radě. Jenomže v pirátském zápise došlo omylem k překliku, kdy slovo KSČM bylo nahrazeno ODS,“ pokračoval ve vysvětlování zmatečné situace Ušák.
Lídr hnutí Filip Ušák na Facebooku vyzval Karla Kariku z Pirátů, aby jeho verzi potvrdil.

Rýpanec na konec

Na stole byla i možnost neúčasti ODS v koalici. „Piráti nám přednesli svůj návrh vytvoření společného bloku se Spojenci a Starosty, který by společně vyjednával s ANO,“ napsal na svůj profil lídr STAN. S tím prý ale nešlo souhlasit bez projednání zastupitelů a hnutí reprezentující starosty a nezávislé. Stále se preferovalo spojení ANO – ODS – STAN s pohodlnou většinou. „Za tím vším je ještě celá řada mlhy a různých motivací různých lidí. Neupírám ANO a ODS, kteří byli dávno dopředu spolu domluvení, jen nám to zapomněli říct, si vybrat koaličního partnera,“ komentoval Ušák s tím, že i tak přeje koalici mnoho úspěchů a slíbil být konstruktivní opozicí.

Autor: