Dnes

  • Pondělí 28. listopadu 2022
  • Svátek má René

Ústecké KACPU bude fungovat i bez nouzového stavu. Museli jsme se rozhodnout sami, vláda nekomunikuje, stěžuje si hejtman

22. 06. 2022

zdroj fota: Ústecký kraj, www.kr-ustecky.cz

Ústecký kraj – Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině (KACPU) v Ústí nad Labem bude fungovat i v případě, že vláda neprodlouží nouzový stav, jen možná se zkrácenou pracovní dobou. Nyní centrum funguje i o víkendech a svátcích.  

Hejtman Ústeckého kraje si postěžoval na nefunkční přenos informací ze strany vládního kabinetu. „Vláda nám vůbec neoznámila, co bude po ukončení nouzového stavu, takže jsme se museli připravit zase sami. Tak jsme se dohodli, že KACPU bude pokračovat. Bude to v omezeném režimu,“ posteskl si Jan Schiller s tím, že bude fungovat také pohotovost, pokud přijede větší množství lidí, které bude třeba odbavit. Mimo otevírací dobu budou mít uprchlíci stále možnost využít dočasné přístřeší.

V návaznosti na uzavření pražského centra se podle hejtmana nic nezměnilo, jen přijelo do ústeckého centra o pár desítek lidí víc. „Na další příjezd uprchlíků se připravujeme, ale zatím máme kapacitu ubytování dostatečnou,“ dodal s tím, že se o uprchlíky nadále budou starat hasiči, stále budou spolupracovat s Dobrovolnickým centrem Ústí nad Labem, nebo Ústeckou komunitní nadací pro potřeby tlumočnictví.

Krajským asistenčním centrem pomoci Ukrajině, které má denní kapacitu 300 lidí, prošlo od jeho otevření do pondělní půlnoci 16 645 uprchlíků. V pondělí 70. Prostřednictvím hasičů bylo ubytováno 4086 lidí, v pondělí 36.

Autor: redakce